Šimanov

P. Prošek mě požádal o zveřejnění následujícího dopisu:

Vážení občané Šimanova,

Dozvěděl jsem se od svých přátel, že na stránkách obce Šimanov, běží nevkusná diskuze plná urážek výčitek, na jejímž počátku stála chyba pana starosty při oznamování úmrtí mé babičky, paní Proškové. Jelikož jsem občan Jihlavy a do Vaší obce zavítám pouze příležitostně, nikdy bych se do této diskuze nezapojoval, kdyby prvopočátkem nebyla výše zmiňovaná tragická událost s naší babičkou.

Neznám ani jednoho člověka ze zmiňovaných diskuzí a nikdy jsem neviděl ani pana Munducha ani pana Noska, nevím, kdo je bývalý starosta ani rozhořčená Daniela. Musím však objektivně napsat, že o chybě pana starosty Munducha jako pozůstalí víme. Pan starosta nám bezprostředně po tom, co se celá událost odehrála zavolal, vše nám vysvětlil a rodině se omluvil. Toto považujeme jako seriózní a správné řešení celé situace. Je nám sice líto, že se toto stalo, ale na druhou stranu není to nic tak tragického. Naše babička byla člověk velmi tolerantní, se smyslem pro humor a určitě by se nad celou situací jen pousmála a nedělala by z toho takovou katastrofu, jak to na Vašich stránkách vypadá.

Z celé diskuze je patrné, že tam vůbec nejde o samotnou chybu pana starosty, ale o vzájemné vyřizování účtů mezi zmiňovanými diskutéry a chyba pana starosty byla pouze dobrý podnět. Je to přesný obraz současné politické garnitury, akorát v municipálních rozměrech. Kde se bere tolik nenávisti, zloby a záště? Jako pozůstalí toto považujeme jako mnohem horší trapas než samotnou chybu starosty! Proč si vše nevyříkáte někde sami a proč své vzájemné napadání schováváte za úmrtí občana Šimanova?

O dění v Šimanově se často zmiňují i různá média. Udělali jste spousta zajímavých akcí, na které byl velmi pozitivní ohlas. Proč jsou však tyto krásné akce pořád ve stínu různých afér a trapasů?? To se opravdu nedokážete dohodnout? Já pevně doufám, že budu o Šimanovu slýchat už jen to dobré.

Michal Prošek

. Šimanov - neoficiální webové stránky obce Šimanov
© L. Nosek
TOPlist